Ludnica2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MSN na mobitelu

Go down

MSN na mobitelu Empty MSN na mobitelu

Postaj  Arnes čet sij 22, 2009 5:14 pm

Eh dobro jutro dragi moji forumaši

Zadnjih dana cesto nailazim na pitanje kako koristiti MSN na mobitelu, pa sam odlucio da napisem temu u kojoj cu to fino, detaljno, da objasnim...

Evo ovako:

1. Registracija na GPRS (mobilni internet)

Ovako je u BH Mobile mrezi, za ostale ne znam:

napomena: poruke su besplatne

-poslati SMS poruku sa sadrzajem "Prijava" na broj 061/1100

-Ubrzo ce stici odgovor u kome pise da morate poslati svoje podatke na isti broj.

-Nakon sto to obavite TREBALE BI vam doci postavke za koristenje GPRS-a, ali u vecini slucajeva dodje poruka da su postavke isporucene ali postavki nema...

-Ukoliko postavke ne dodju posaljite poruku sa sadrzajem "Postavke" na broj 061/867-000.

-Ubrzo nakon toga dobiti ce te postavke za trazene usluge (GPRS) koje OBAVEZNO morate pohraniti, odnosno save-ati...zavisi na kome ste jeziku... dalje

-Potrebno je da restartujete mobitel (iskljucite i ukljucite) i nakon to mozete koristiti internet usluge... i time je zavrsen prvi dio zadatka

2. Downloadovanje MSN programa

-Nakon sto ste registrovani na internet otvorite svoj Pretrazivac (Browser) i unijeti stranicu wap.getjar.com! Dakle WAP, a ne WWW!

-Nakon sto se stranica otvori ici na "Quick download"

-U prozorcic unijeti kod programa - 10992

-Zatim ici na "download to mobile"

-Kada se download i instalacija zavrse, zatvorite browser i pokrenite skinuti program (Hibaru Mig33)

-Nakon pokretanja odabrati "TCP" vrstu konekcije

3. Registracija na Hibaru

-Za koristenje programa potrebno se predhodno registrovati... To cemo uciniti tako sto odemo na "register" i unesemo zeljeni nick, password i TACAN BROJ TELEFONA, stavimo kvacicu na "I agree" i idemo na "submit"

-tada bi trebali dobiti SMS poruku sa vasim passwordom... otvoriti je

-ponovo pokrenuti Hibaru i ovaj put ici na "login" i unijeti nick i password...

-Otvoriti ce se prozor na kome pise
"Sign in to" odabrati MSN i ici dalje...

-Unijeti MSN adresu i password i ici na Sign in

-Eto, to je to... vasa instalacija je uspjesno dovrsena... ako bude kakvih problema tu sam!
nadam se da sam nekome uspio pomoci

SPAM OUT!

Veliki p00z za VIP-ove!


EDIT:
Listu telefona koji podrzavaju mig33 mozete vidjeti na dnu ove stranice:

http://www.getjar.com/products/8292/HIBARUANTIFREEZMIG33
Arnes
Arnes
Admin

Broj postova : 78
Join date : 22.01.2009
Age : 30
Lokacija : Poljice

https://ludnica2009.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.